elma has logged 84 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Wrong Turn

Wrong Turn

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Teen Wolf: The Movie

Teen Wolf: The Movie

×
Read the review Edit this entry  
22
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Jeepers Creepers 2

Jeepers Creepers 2

2003
×
★★★
Edit this entry  
13
Don't Worry, Darling

Don't Worry, Darling

2022
×
Read the review Edit this entry  
13
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★
Edit this entry  
11
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ponyo

Ponyo

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Texas Chainsaw 3D

Texas Chainsaw 3D

2013
×
★★
Edit this entry  
04
Cinderella

Cinderella

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
★★★
Edit this entry  
01
Cuckoo

Cuckoo

×
Read the review Edit this entry  
31
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
John Tucker Must Die

John Tucker Must Die

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Jennifer's Body

Jennifer's Body

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Fear Street: 1666

Fear Street: 1666

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Travis Scott: Look Mom I Can Fly

Travis Scott: Look Mom I Can Fly

2019
×
Read the review Edit this entry  
12
Ready or Not

Ready or Not

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Halloween: The Curse of Michael Myers

Halloween: The Curse of Michael Myers

1995
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Big Little Lies

Big Little Lies

2017
×
Edit this entry  
07
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Jeepers Creepers

Jeepers Creepers

2001
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
How to Lose a Guy in 10 Days

How to Lose a Guy in 10 Days

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Halloween

Halloween

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Halloween: Resurrection

Halloween: Resurrection

2002
×
Read the review Edit this entry  
23
Angus, Thongs and Perfect Snogging

Angus, Thongs and Perfect Snogging

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

Halloween 5: The Revenge of Michael Myers

1989
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Halloween II

Halloween II

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Last Summer

The Last Summer

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
American Beauty

American Beauty

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Elite Short Stories: Carla Samuel

Elite Short Stories: Carla Samuel

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Nadia Guzmán

Elite Short Stories: Nadia Guzmán

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Jaws

Jaws

1975
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry