• Don't Worry, Darling

  • The Northman

  • Scenes from a Marriage

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Cinderella

  • The Kissing Booth 3

    ½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Carla Samuel

    ★★★★

  • Elite Short Stories: Omar Ander Alexis

    ★★★½

  • Elite Short Stories: Nadia Guzmán

    ★★★

  • Elite Short Stories: Guzmán Caye Rebe

    ★★★★

  • Save Ralph

    ★★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • Girl in the Basement

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★★½

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★½

  • A Teacher

    ★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • After We Collided

    ★★

  • The Kissing Booth 2

    ★½

  • Looks That Kill

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • I Still Believe

    ★★½

  • All the Bright Places

    ★★

  • Isi & Ossi

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

    ★★

  • Miracle in Cell No. 7

    ★★★★½

  • Tall Girl

    ½

  • The Platform

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • 1BR

    ★★★

  • Annabelle Comes Home

    ★★½

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

  • The Last Summer

    ★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • After

    ★★

  • The Curse of La Llorona

  • Five Feet Apart

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

    ★★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★

  • Dragon Ball Super: Broly

    ★★★★

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★★★½

  • Halloween

    ★★★★

  • Sierra Burgess Is a Loser

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • He's Out There

    ★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Hotel Transylvania 3: Summer Vacation

  • Incredibles 2

    ★★★★½

  • The Kissing Booth

  • The Dark

    ★★★½

  • Truth or Dare

    ★★

  • Midnight Sun

    ★★★½

  • Sherlock Gnomes

    ★★½

  • Unfriended: Dark Web

    ★★★½

  • Every Day

    ★★★