moontribe has logged 200 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Jesus Shows You the Way to the Highway

Jesus Shows You the Way to the Highway

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Wishmaster

Wishmaster

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cutthroat Alley

Cutthroat Alley

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Bloodbath at the House of Death

Bloodbath at the House of Death

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Edge of the Axe

Edge of the Axe

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
18
Onirica

Onirica

×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Torture Chamber of Dr. Sadism

The Torture Chamber of Dr. Sadism

1967
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Whoever Slew Auntie Roo?

Whoever Slew Auntie Roo?

1972
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Thrashin'

Thrashin'

1986
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
02
The Shooting

The Shooting

1966
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Cabo Blanco

Cabo Blanco

1980
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Corbin Nash

Corbin Nash

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
21
Trollhunters: Rise of the Titans

Trollhunters: Rise of the Titans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
True Memoirs of an International Assassin

True Memoirs of an International Assassin

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Boss Level

Boss Level

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Nine to Five

Nine to Five

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Dreamscape

Dreamscape

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Cold Moon

Cold Moon

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
10
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Jolt

Jolt

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
The Body

The Body

2001
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
World Trade Center

World Trade Center

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Kung Fu Hustle

Kung Fu Hustle

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Dead Sushi

Dead Sushi

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
Purgatory

Purgatory

1988
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Clay Pigeons

Clay Pigeons

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
Bill & Ted Face the Music

Bill & Ted Face the Music

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Shadow in the Cloud

Shadow in the Cloud

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
No Men Beyond This Point

No Men Beyond This Point

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

13 Hours: The Secret Soldiers of Benghazi

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Roald Dahl's The Witches

Roald Dahl's The Witches

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Crime Busters

Crime Busters

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Fortune

The Fortune

1975
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Hotel New Hampshire

The Hotel New Hampshire

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
We Have Always Lived in the Castle

We Have Always Lived in the Castle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Fraternity Vacation

Fraternity Vacation

1985
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Tag-Along

The Tag-Along

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Blind Date

Blind Date

1984
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys for Life

Bad Boys for Life

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys II

Bad Boys II

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Bad Boys

Bad Boys

1995
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Tag

Tag

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
The Croods: A New Age

The Croods: A New Age

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry