• The Beatles: Get Back

    ★★★★★

  • Dopesick

    ★★★★½

  • Dune

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Nitram

    ★★★★

  • Pig

    ★★★★½

  • France

    ★★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • Lamb

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Brian Wilson: Long Promised Road

    ★★★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★★

  • Woodlands Dark and Days Bewitched: A History of Folk Horror

    ★★★★★

  • Censor

    ★★★★½

  • The Méliès Mystery

    ★★★★

  • Riders of Justice

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★

  • TINSEL: The Lost Movie About Hollywood

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Zappa

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★½

  • On the Rocks

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • Dear Comrades!

    ★★★★

  • Quo vadis, Aida?

    ★★★★½

  • Witness to 9/11: In the Shadows of Ground Zero

    ★★★½

  • The Brilliant Biograph: Earliest Moving Images of Europe (1897-1902)

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Romania: Seeking Dracula's Castle

    ★½

  • Last and First Men

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★★½

  • The Father

    ★★★★½

  • Feels Good Man

    ★★★½

  • Tesla

    ★★★½

  • Horse Girl

    ★★★½

  • Minari

    ★★★½

  • Beasts Clawing at Straws

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Possessor

    ★★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Shirley

    ★★½

  • His House

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★★

  • Richard Jewell

    ★★★★½

  • The Good Liar

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • The Bygone

    ★★★½

  • Better Days

    ★★★½

  • Earthquake Bird

    ★★★★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★½

  • Maleficent: Mistress of Evil

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Fractured

    ★★★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Color Out of Space

    ★★★½

  • Roger Waters: Us + Them

    ★★★★½

  • Hustlers

    ★★★½