Monika has logged 22 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Mamma Mia! Here We Go Again

Mamma Mia! Here We Go Again

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Mamma Mia!

Mamma Mia!

2008
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

2011
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2010
×
★★★★
Edit this entry  
29
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★½
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Edit this entry  
26
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Edit this entry  
25
Tenet

Tenet

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Edit this entry  
24
High School Musical

High School Musical

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Beguiled

The Beguiled

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Allen v. Farrow

Allen v. Farrow

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Okko's Inn

Okko's Inn

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lu Over the Wall

Lu Over the Wall

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Night Is Short, Walk on Girl

Night Is Short, Walk on Girl

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Moxie

Moxie

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
WandaVision

WandaVision

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ride Your Wave

Ride Your Wave

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry