Sort by

MongooseCmr has logged 28 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★
Edit this entry  
16
Hollywood Shuffle

Hollywood Shuffle

1987
×
★★
Edit this entry  
27
After Hours

After Hours

1985
×
★★★
Edit this entry  
23
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★½
Edit this entry  
22
Speedy

Speedy

1928
×
★★½
Edit this entry  
08
Germany Year Zero

Germany Year Zero

1948
×
★★
Edit this entry  
07
Octopussy

Octopussy

1983
×
★★½
Edit this entry  
05
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★½
Edit this entry  
26
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★½
Edit this entry  
23
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★
Edit this entry  
16
The Untouchables

The Untouchables

1987
×
★★½
Edit this entry  
08
Enemy at the Gates

Enemy at the Gates

2001
×
★★
Edit this entry  
06
Bridget Jones's Baby

Bridget Jones's Baby

2016
×
★★
Edit this entry  
06
Gone Baby Gone

Gone Baby Gone

2007
×
★★
Edit this entry  
05
She's Having a Baby

She's Having a Baby

1988
×
Edit this entry  
02
Citizen Ruth

Citizen Ruth

1996
×
★½
Edit this entry  
25
MacGruber

MacGruber

2010
×
★★
Edit this entry  
25
Ghosts of Mars

Ghosts of Mars

2001
×
★½
Edit this entry  
12
Meshes of the Afternoon

Meshes of the Afternoon

1943
×
★★★★
Edit this entry  
12
When Harry Met Sally...

When Harry Met Sally...

1989
×
★★★½
Edit this entry  
01
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★½
Edit this entry  
26
Swans: Where Does a Body End?

Swans: Where Does a Body End?

2019
×
Edit this entry  
26
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★½
Edit this entry  
24
Batman

Batman

1989
×
★★
Edit this entry  
23
Ham on Rye

Ham on Rye

2019
×
★★½
Edit this entry  
19
Distant Voices, Still Lives

Distant Voices, Still Lives

1988
×
★★★½
Edit this entry  
14
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★
Edit this entry  
14
First Cow

First Cow

2019
×
★★★½
Edit this entry