• A Boy Called Christmas

  • Finch

    ★★

  • Squid Game

  • Silent Night

  • The Card Counter

    ★★★

  • The Green Knight

  • Jungle Cruise

  • Pig

  • Luca

  • Cruella

    ★★★

  • The Woman in the Window

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★

  • 22 vs. Earth

    ★★

  • The Mitchells vs. The Machines

  • Wrath of Man

  • Mare of Easttown

  • Nobody

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

  • The Mauritanian

  • Land

    ★★½

  • News of the World

  • Burrow

  • The Dry

  • The Prom

  • The Croods: A New Age

  • Two Distant Strangers

    ★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

  • Happiest Season

  • Hillbilly Elegy

    ★★½

  • Mank

    ★★½

  • Let Him Go

    ★★★½

  • The Life Ahead

  • Holidate

  • The Undoing

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★

  • Earwig and the Witch

  • Over the Moon

    ★★

  • Soul

    ★★★★

  • French Exit

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • The Trial of the Chicago 7

  • On the Rocks

  • Penguin Bloom

  • Limbo

  • Another Round

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★★

  • Nomadland

  • Ammonite

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★★

  • The Human Voice

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

    ★★★

  • The Book of Sun

  • We Bare Bears: The Movie

    ★★

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★★

  • Misbehaviour

  • A Quiet Place Part II

  • The Invisible Man

  • Onward

  • My Salinger Year

  • The Present

    ★★★★

  • Nine Days

  • The Father

    ★★★★★

  • Minari

  • Palm Springs

    ★★★½

  • The Nest

    ★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½