Maurice has logged 145 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
28
Police Story: Lockdown

Police Story: Lockdown

2013
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
New Police Story

New Police Story

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Police Story 4: First Strike

Police Story 4: First Strike

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Police Story 3: Super Cop

Police Story 3: Super Cop

1992
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Police Story 2

Police Story 2

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Airplane II: The Sequel

Airplane II: The Sequel

1982
×
★★★
Edit this entry  
18
Airplane!

Airplane!

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Skiptrace

Skiptrace

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Police Story

Police Story

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Hazel Brugger: Tropical

Hazel Brugger: Tropical

2020
×
★★★★
Edit this entry  
10
Citizen Kane

Citizen Kane

1941
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
09
Ip Man 4: The Finale

Ip Man 4: The Finale

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
Mank

Mank

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Ip Man 2

Ip Man 2

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Aces Go Places

Aces Go Places

1982
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Monstrum

Monstrum

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Due Date

Due Date

2010
×
★★★
Edit this entry  
02
Watchers 3

Watchers 3

1994
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Watchers II

Watchers II

1990
×
½
Read the review Edit this entry  
01
Watchers

Watchers

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Doctor Who: The End of Time

Doctor Who: The End of Time

2009
×
★★★
Edit this entry  
26
Q

Q

1982
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: Planet of the Dead

Doctor Who: Planet of the Dead

2009
×
★★★
Edit this entry  
25
Doctor Who: The Next Doctor

Doctor Who: The Next Doctor

2008
×
★★★
Edit this entry  
18
Dorohedoro

Dorohedoro

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Brotherhood of the Wolf

Brotherhood of the Wolf

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
09
Cadaver

Cadaver

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
08
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Felix Lobrecht: Hype

Felix Lobrecht: Hype

2020
×
★★★
Edit this entry  
28
Nobody Sleeps in the Woods Tonight

Nobody Sleeps in the Woods Tonight

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Thing

The Thing

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Gods of Egypt

Gods of Egypt

2016
×
★★
Edit this entry  
23
Fairy Tail: Phoenix Priestess

Fairy Tail: Phoenix Priestess

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Borat Subsequent Moviefilm

Borat Subsequent Moviefilm

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★
Edit this entry  
18
Up in the Air

Up in the Air

2009
×
★★
Edit this entry  
16
The Four Feathers

The Four Feathers

2002
×
★★★
Edit this entry  
16
Your Name.

Your Name.

2016
×
★★★★★
Edit this entry  
13
The Silent Revolution

The Silent Revolution

2018
×
★★★★
Edit this entry