• The Woman in the Window

    ★½

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

    ★★

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

    ★★½

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

    ★★★½

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★★½

  • The Houseboat

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Space Sweepers

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Outside the Wire

    ★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★★

  • Hazel Brugger: Tropical

    ★★★★

  • Mank

    ★★★★½

  • Felix Lobrecht: Hype

    ★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Cadaver

    ★★

  • Hubie Halloween

    ½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • I Care a Lot

  • The Devil All the Time

    ★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★½

  • The War with Grandpa

    ★★

  • The New Mutants

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★½

  • The SpongeBob Movie: Sponge on the Run

    ★★★½

  • Project Power

    ★★

  • Peninsula

    ★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • Artemis Fowl

    ½

  • Unbreakable Kimmy Schmidt: Kimmy vs. the Reverend

    ★★★

  • Extraction

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★

  • Altered Carbon: Resleeved

    ★★★★

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • Mulan

    ★★★½

  • Spenser Confidential

    ★★½

  • Bloodshot

  • Berlin Alexanderplatz

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★½

  • Bad Boys for Life

    ★★★

  • Dorohedoro

    ★★★½

  • Underwater

    ★★½

  • Dracula

    ★★½

  • Ip Man 4: The Finale

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • 6 Underground

    ★★★

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★

  • Jumanji: The Next Level

    ★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • 21 Bridges

    ★★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★

  • Watchmen

    ★★★★

  • Eli

    ½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★★