• The House

    ★★★★½

  • Hilda and the Mountain King

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★

  • Peçanha Contra o Animal

    ★★½

  • Robin Robin

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★

  • The Elder

  • T0-B1

  • Akakiri

  • The Ninth Jedi

  • The Village Bride

  • The Twins

  • Lop & Ochō

  • Tatooine Rhapsody

  • The Duel

  • Squid Game

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★

  • 7 Prisoners

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★

  • Free Guy

    ★★½

  • Vivo

    ★★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Old

    ★★★

  • Red Rocket

    ★★★½

  • Titane

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • The Summit of the Gods

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Werewolves Within

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★

  • Love, Death & Robots: All Through the House

  • Love, Death & Robots: The Tall Grass

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

  • Love, Death & Robots: Life Hutch

  • Love, Death & Robots: Ice

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

  • Love, Death & Robots: The Drowned Giant

  • Love, Death & Robots: Snow in the Desert

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★

  • Wrath of Man

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★½

  • The Last Forest

    ★★★

  • Arlo the Alligator Boy

    ★★½

  • Mortal Kombat

    ★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★

  • Nobody

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • When the Moon was Gibbous

  • Space Sweepers

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★½

  • Outside the Wire

    ★★

  • News of the World

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • The Edge of Theocracy

  • The Midnight Sky

    ★★½