Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
21
The Babysitter: Killer Queen

The Babysitter: Killer Queen

2020
×
Read the review Edit this entry  
20
Louis C.K.: Oh My God

Louis C.K.: Oh My God

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Interview

The Interview

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Leprechaun

Leprechaun

1993
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
Louis C.K.: Sorry

Louis C.K.: Sorry

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Disturbia

Disturbia

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Mist

The Mist

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Great Debaters

The Great Debaters

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
HBO Comedy Half-Hour 24: Louis C.K.

HBO Comedy Half-Hour 24: Louis C.K.

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Snowman

The Snowman

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Paris, Je T'Aime

Paris, Je T'Aime

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Who Is It

Who Is It

1993
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Wind in the Willows

The Wind in the Willows

1949
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Ballchewer

Ballchewer

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Big

Big

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Hotel Transylvania: Transformania

Hotel Transylvania: Transformania

2022
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Red Eye

Red Eye

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
More

More

1969
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Patton Oswalt: Talking for Clapping

Patton Oswalt: Talking for Clapping

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Legend of Sleepy Hollow

The Legend of Sleepy Hollow

1949
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
The Last House on the Left

The Last House on the Left

1972
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hollywoodism: Jews, Movies and the American Dream

Hollywoodism: Jews, Movies and the American Dream

1998
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Mickey and the Seal

Mickey and the Seal

1948
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Destiny

Destiny

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Ketchup

Ketchup

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Making The Shining

Making The Shining

1980
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Thumb Fun

Thumb Fun

1952
×
★★½
Read the review Edit this entry  
11
Let's All Go to the Lobby

Let's All Go to the Lobby

1957
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Häxan

Häxan

1922
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Louise

Louise

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
history of japan

history of japan

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Mechanical Monsters

The Mechanical Monsters

1941
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Güeros

Güeros

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The Hills Have Eyes

The Hills Have Eyes

1977
×
★★
Read the review Edit this entry  
09
Thin Watermelon

Thin Watermelon

×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Time

Time

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Fast Times at Ridgemont High

Fast Times at Ridgemont High

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
On the Rocks

On the Rocks

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Zoolander

Zoolander

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Monterey Pop

Monterey Pop

1968
×
★★★★½
Read the review Edit this entry