• The Batman

  • The House

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • Back to the Outback

  • Diary of a Wimpy Kid

  • A Loud House Christmas

  • Sing 2

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Encanto

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

  • Squid Game

  • Silent Night

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Kingdom: Ashin of the North

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • Stillwater

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The 8th Night

  • The Boss Baby: Family Business

    ★★

  • Luca

    ★★★★

  • Sweet & Sour

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Save Ralph

    ★★★★

  • Tililing

    ½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★

  • Tom & Jerry

    ★★

  • Wish Dragon

    ★★★

  • Burrow

    ★★★★★

  • ariana grande: excuse me, i love you

    ★★★★★

  • The Croods: A New Age

    ★★★

  • Fan Girl

    ★★★★

  • Young Adult Matters

    ★★★½

  • Earwig and the Witch

    ★½

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Enola Holmes

  • I Met a Girl

    ★★★★

  • #Alive

    ★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Brahms: The Boy II

    ★★½

  • Minari

    ★★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • A Thousand Cuts

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Better Days

    ★★★

  • Kim Ji-young, Born 1982

    ★★★★

  • Isa Pa, with Feelings

    ★★★

  • Cleaners

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

  • Babyteeth

    ★★★½

  • K-12

    ★★★★★

  • Claire

    ★★★★★

  • Tune in for Love

    ★★★★

  • John Denver Trending

    ★★★★★

  • Ready or Not

    ★★★

  • Vivarium

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Between Maybes

    ★★

  • Aladdin

  • Swallow

    ★★★

  • The Neighbors' Window

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★½