• Dear Evan Hansen

    ★★½

  • He's All That

  • Candyman

    ★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Loki

    ★★★★

  • Wrath of Man

    ★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Defending Jacob

    ★★★½

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Jumanji: The Next Level

    ★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★

  • The Red Sea Diving Resort

    ★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★½

  • Murder Mystery

    ★★½

  • Yesterday

    ★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • The Perfect Date

    ★★

  • Us

    ★★★

  • Good Boys

    ★★★½

  • The Peanut Butter Falcon

    ★★★★

  • Long Shot

    ★★★½

  • Captain Marvel

    ★★½

  • High Flying Bird

  • Fyre

    ★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★½

  • Creed II

    ★★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★½

  • Venom

    ★★★½

  • Free Solo

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★½

  • Christopher Robin

    ★★★½

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★

  • Deadpool 2

    ★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★½

  • Bao

    ★★½

  • Blockers

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★½

  • Black Mirror: Black Museum

    ★½

  • Black Mirror: Hang the DJ

    ★★

  • Black Mirror: USS Callister

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Jumanji: Welcome to the Jungle

    ★★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★

  • Happy Death Day

    ½

  • Kodachrome

    ★★★

  • The Upside

    ★★★½

  • It

    ★★

  • American Made

    ★★½

  • Wet Hot American Summer: Ten Years Later

    ★★★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★½

  • Megan Leavey

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★½

  • Baywatch

    ★★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★½