mlpv86 has logged 1,336 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Mrs. Serial Killer

Mrs. Serial Killer

2020
×
Edit this entry  
28
The Devil All the Time

The Devil All the Time

2020
×
Edit this entry  
27
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★½
Edit this entry  
26
AK vs AK

AK vs AK

2020
×
Edit this entry  
26
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

2020
×
★★★
Edit this entry  
23
The War with Grandpa

The War with Grandpa

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Jewel Robbery

Jewel Robbery

1932
×
★★★★½
Edit this entry  
22
The Disciple

The Disciple

2020
×
★★½
Edit this entry  
22
Familial Evolution

Familial Evolution

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Tik Tik Tik

Tik Tik Tik

1981
×
★★★★
Edit this entry  
21
Mariah Carey's Magical Christmas Special

Mariah Carey's Magical Christmas Special

2020
×
Edit this entry  
21
National Lampoon's Christmas Vacation

National Lampoon's Christmas Vacation

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
20
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Eight Crazy Nights

Eight Crazy Nights

2002
×
Edit this entry  
19
Paava Kadhaigal

Paava Kadhaigal

2020
×
Edit this entry  
19
Heartbreak Ridge

Heartbreak Ridge

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
An Autumn's Tale

An Autumn's Tale

1987
×
★★★★
Edit this entry  
17
Dhoom

Dhoom

2004
×
Edit this entry  
16
Maya Darpan

Maya Darpan

1972
×
Edit this entry  
16
Dark Waters

Dark Waters

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
16
Tightrope

Tightrope

1984
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Notre musique

Notre musique

2004
×
★★★★★
Edit this entry  
16
In Praise of Love

In Praise of Love

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
16
The Prom

The Prom

2020
×
Edit this entry  
14
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
The Princess Switch: Switched Again

The Princess Switch: Switched Again

2020
×
Edit this entry  
12
Metropolitan

Metropolitan

1990
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Undine

Undine

2020
×
Edit this entry  
12
Altiplano

Altiplano

2018
×
Edit this entry  
11
Sudden Impact

Sudden Impact

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Honkytonk Man

Honkytonk Man

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Bell, Book and Candle

Bell, Book and Candle

1958
×
★★★★★
Edit this entry  
09
Printtemps

Printtemps

2020
×
Edit this entry  
08
The Blade

The Blade

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Blackbird

Blackbird

2019
×
Edit this entry  
07
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Fate of Lee Khan

The Fate of Lee Khan

1973
×
★★★★★
Edit this entry  
06
Freaky

Freaky

2020
×
Edit this entry  
05
Magnum Force

Magnum Force

1973
×
★★★
Edit this entry  
05
Dirty Harry

Dirty Harry

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
05
A Touch of Zen

A Touch of Zen

1971
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Sons of the Good Earth

Sons of the Good Earth

1965
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Firefox

Firefox

1982
×
★★★★
Edit this entry  
01
Come Drink with Me

Come Drink with Me

1966
×
★★★★★
Edit this entry  
01
The Story of Sue San

The Story of Sue San

1964
×
Edit this entry  
30
Teen Kanya

Teen Kanya

1961
×
Edit this entry  
30
The Postmaster

The Postmaster

1961
×
★★★★★
Edit this entry  
30
The Shepherdess and the Seven Songs

The Shepherdess and the Seven Songs

2020
×
Edit this entry  
29
Bronco Billy

Bronco Billy

1980
×
★★★★★
Read the review Edit this entry