Ivan has logged 320 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Akira

Akira

1988
×
★★★★
Edit this entry  
27
Chunin Exam on Fire! and Naruto vs. Konohamaru!

Chunin Exam on Fire! and Naruto vs. Konohamaru!

2011
×
★★★
Edit this entry  
23
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
21
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
20
A Lullaby to the Sorrowful Mystery

A Lullaby to the Sorrowful Mystery

2016
×
★★★
Edit this entry  
17
Ciao Alberto

Ciao Alberto

2021
×
★★★★
Edit this entry  
13
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Missing Halloween

Missing Halloween

2015
×
★★★★
Edit this entry  
10
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
The Book of Love

The Book of Love

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
A Very Harold & Kumar Christmas

A Very Harold & Kumar Christmas

2011
×
★★★
Edit this entry  
05
The Beta Test

The Beta Test

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
I'm Drunk, I Love You

I'm Drunk, I Love You

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

Harold & Kumar Escape from Guantanamo Bay

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
Harold & Kumar Go to White Castle

Harold & Kumar Go to White Castle

2004
×
★★★★
Edit this entry  
03
John Denver Trending

John Denver Trending

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
03
The Letter Room

The Letter Room

2020
×
★★★
Edit this entry  
03
605 Adults 304 Children

605 Adults 304 Children

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
Inside Llewyn Davis

Inside Llewyn Davis

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Orphan

Orphan

2009
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Shake, Rattle & Roll II

Shake, Rattle & Roll II

1990
×
★★★
Edit this entry  
31
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Final Destination

Final Destination

2000
×
★★★★
Edit this entry  
29
Shake, Rattle & Roll

Shake, Rattle & Roll

1984
×
★★★
Edit this entry  
28
Senior Year

Senior Year

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Banana Splits Movie

The Banana Splits Movie

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Edit this entry  
24
Kiki's Delivery Service

Kiki's Delivery Service

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
23
The Child

The Child

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
20
Titane

Titane

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Adult Life Skills

Adult Life Skills

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Remington and the Curse of the Zombadings

Remington and the Curse of the Zombadings

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 4

Scream 4

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Scream 3

Scream 3

2000
×
★★★
Edit this entry  
13
Scream 2

Scream 2

1997
×
★★★★
Edit this entry  
13
Scream

Scream

1996
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Eden

Eden

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Miner's Mountain

Miner's Mountain

2019
×
★★★
Edit this entry  
13
Minsan Lang Kita Iibigin

Minsan Lang Kita Iibigin

1994
×
★★★
Edit this entry  
11
The History of Nipples

The History of Nipples

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Mothlight

Mothlight

1963
×
★★★★
Edit this entry  
09
South of Heaven

South of Heaven

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Black Bear

Black Bear

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Night House

The Night House

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
06
There's Someone Inside Your House

There's Someone Inside Your House

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry