mollie has logged 12 entries for films during June 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
25
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
One Flew Over the Cuckoo's Nest

One Flew Over the Cuckoo's Nest

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Twister

Twister

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Cruella

Cruella

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Before Midnight

Before Midnight

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Godfather

The Godfather

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry