mitorandiro has logged 22 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bottle Rocket

Bottle Rocket

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
27
Derek DelGaudio's In & of Itself

Derek DelGaudio's In & of Itself

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
News of the World

News of the World

2020
×
Read the review Edit this entry  
24
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
23
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Some Kind of Heaven

Some Kind of Heaven

2020
×
★★★½
Edit this entry  
22
One Night in Miami...

One Night in Miami...

2020
×
★★★
Edit this entry  
21
Blue Collar

Blue Collar

1978
×
★★★★
Edit this entry  
20
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Frances Ha

Frances Ha

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Mistress America

Mistress America

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Greenberg

Greenberg

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Wild Rose

Wild Rose

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Marona's Fantastic Tale

Marona's Fantastic Tale

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
And Then We Danced

And Then We Danced

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shazam!

Shazam!

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Minari

Minari

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Elf

Elf

2003
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Feels Good Man

Feels Good Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry