mitorandiro has logged 139 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
The Beatles: Get Back

The Beatles: Get Back

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
tick, tick...BOOM!

tick, tick...BOOM!

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
Us

Us

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
20th Century Women

20th Century Women

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
14
Nine Days

Nine Days

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Report

The Report

2019
×
★★★½
Edit this entry  
12
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Corpus Christi

Corpus Christi

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
07
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★½
Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Lamb

Lamb

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★½
Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Titane

Titane

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Come From Away

Come From Away

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
15
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
13
The Thing

The Thing

1982
×
★★★½
Edit this entry  
10
Old Joy

Old Joy

2006
×
★★★★
Edit this entry  
09
Miami Vice

Miami Vice

2006
×
★★★★
Edit this entry  
08
Strange Days

Strange Days

1995
×
★★★½
Edit this entry  
07
Almost Famous

Almost Famous

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Post

The Post

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★½
Edit this entry  
04
Cameraperson

Cameraperson

2016
×
★★★½
Edit this entry  
30
Minority Report

Minority Report

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Blow Out

Blow Out

1981
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★½
Edit this entry  
26
Spree

Spree

2020
×
★★★★
Edit this entry  
25
Assault on Precinct 13

Assault on Precinct 13

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Following

Following

1998
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Hard Boiled

Hard Boiled

1992
×
★★½
Edit this entry  
19
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Zero Dark Thirty

Zero Dark Thirty

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Once

Once

2007
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Edit this entry  
03
I Am a Sex Addict

I Am a Sex Addict

2005
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Pig

Pig

2021
×
★★★½
Edit this entry  
30
Zola

Zola

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Shaft

Shaft

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Layer Cake

Layer Cake

2004
×
★★★½
Edit this entry