Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★
Edit this entry  
10
In the Mood for Love

In the Mood for Love

2000
×
★★★½
Edit this entry  
08
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Malignant

Malignant

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Old

Old

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
29
Free Guy

Free Guy

2021
×
★½
Edit this entry  
24
The Farewell

The Farewell

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
Cinderella

Cinderella

2021
×
½
Edit this entry  
06
Good Morning

Good Morning

1959
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Dolittle

Dolittle

2020
×
Edit this entry  
05
Over the Hedge

Over the Hedge

2006
×
★★½
Edit this entry  
05
He's All That

He's All That

2021
×
Edit this entry  
04
Sin City: A Dame to Kill For

Sin City: A Dame to Kill For

2014
×
★★★
Edit this entry  
04
Sin City

Sin City

2005
×
★★★★★
Edit this entry  
03
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★★
Edit this entry  
03
Mommy

Mommy

2014
×
★★★★
Edit this entry  
01
Death Proof

Death Proof

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
A Thousand Words

A Thousand Words

2012
×
★★★
Edit this entry  
29
Fantastic Fungi

Fantastic Fungi

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Tell Me Who I Am

Tell Me Who I Am

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
She's the Man

She's the Man

2006
×
★★★
Edit this entry  
24
A Single Man

A Single Man

2009
×
★★★½
Edit this entry  
23
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Monkeybone

Monkeybone

2001
×
★½
Edit this entry  
14
The Kissing Booth 3

The Kissing Booth 3

2021
×
Edit this entry  
09
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
08
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Ghost World

Ghost World

2001
×
★★★★
Edit this entry  
23
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
22
Compliance

Compliance

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★
Edit this entry  
15
Loki

Loki

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Awake

Awake

2021
×
★½
Edit this entry  
12
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Kung Fu Panda 2

Kung Fu Panda 2

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Nobody

Nobody

2021
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Karate Kid Part II

The Karate Kid Part II

1986
×
★★★
Edit this entry  
21
The Karate Kid

The Karate Kid

1984
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Karate Kid

The Karate Kid

2010
×
★★½
Edit this entry  
20
Scanners

Scanners

1981
×
★★★½
Edit this entry  
18
Cruella

Cruella

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Devil Wears Prada

The Devil Wears Prada

2006
×
★★★
Edit this entry  
16
Us Again

Us Again

2021
×
★★★
Edit this entry  
15
Dragonball Evolution

Dragonball Evolution

2009
×
½
Read the review Edit this entry  
13
The Queen

The Queen

1968
×
★★★
Edit this entry  
08
Trainwreck

Trainwreck

2015
×
★★★
Edit this entry  
07
Mr. Magorium's Wonder Emporium

Mr. Magorium's Wonder Emporium

2007
×
★★★
Edit this entry