• Cinderella

    ½

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • Loki

    ★★★

  • Awake

    ★½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★½

  • Cruella

    ★★½

  • The Woman in the Window

    ★★

  • Love, Death & Robots: Pop Squad

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Ice

    ★★★

  • Love, Death & Robots: Automated Customer Service

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★½

  • Things Heard & Seen

    ★½

  • Thunder Force

  • Mortal Kombat

    ★★★½

  • Bad Trip

    ★★½

  • Seaspiracy

    ★★½

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Zack Snyder's Justice League

    ★★★

  • Us Again

    ★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • We Can Be Heroes

    ★½

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Holidate

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★

  • Run

    ★★½

  • Hubie Halloween

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • Project Power

    ★★½

  • Host

    ★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Follow Me

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • 365 Days

  • Possessor

    ★★★

  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • Goldman v Silverman

    ★★★

  • Dolittle

  • Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

    ★½

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • The Knight Before Christmas

    ½

  • The Fall

  • A Cinderella Story: Christmas Wish

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • Mister America

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Tall Girl

  • Knives Out

    ★★★½

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Fantastic Fungi

    ★★★½

  • Tell Me Who I Am

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Travis Scott: Look Mom I Can Fly

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Sextuplets

    ½