• House of Gucci

    ★★

  • Love Hard

    ★★

  • There's Someone Inside Your House

    ★★

  • Halloween Kills

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Afterlife of the Party

    ★★½

  • Malignant

    ★★★½

  • Candyman

    ★★★★

  • Old

    ★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★★½

  • Titane

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★★½

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★½

  • The House of Flowers: The Movie

    ★★★

  • Luca

    ★★★★★

  • In the Heights

    ★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Cruella

    ★★★½

  • Secret Magic Control Agency

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Burrow

    ★★★½

  • Just Another Christmas

    ★★★½

  • The Prom

  • The Call

    ★★★½

  • Folklore: The Long Pond Studio Sessions

    ★★★

  • Happiest Season

    ★★★★

  • Operation Christmas Drop

  • Holidate

    ★★½

  • My First Summer

    ★★★★

  • Roald Dahl's The Witches

    ★★

  • Over the Moon

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Little Fish

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★★

  • Unpregnant

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★½

  • Project Power

    ★★★

  • Work It

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★★★

  • Host

    ★★★★

  • Summerland

    ★★★★½

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Letter Room

    ★★★½

  • If Anything Happens I Love You

    ★★★½

  • The High Note

    ★★★

  • The Lovebirds

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Love Wedding Repeat

    ★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★★

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • Misbehaviour

    ★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★★

  • The Woman Who Ran

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★½

  • Minari

    ★★★★½

  • The Social Dilemma

    ★★★½

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

  • Relic

    ★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • The Night House

    ★★★★

  • Black Bear

    ★★½

  • The Mole Agent

    ★★★★½