• Candyman

    ★★½

  • Superhost

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★½

  • Pig

    ★★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★½

  • In the Heights

    ★★★½

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★½

  • Nobody

    ★★★½

  • Jakob's Wife

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★½

  • Son

    ★★½

  • Together Together

    ★★★★

  • Marvelous and the Black Hole

    ★★★★

  • Strawberry Mansion

    ★★★★

  • Censor

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Happiest Season

    ★★

  • Mank

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★½

  • Soul

    ★★★

  • French Exit

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★½

  • Vampires vs. the Bronx

    ★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★½

  • The Babysitter: Killer Queen

    ★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Bill & Ted Face the Music

    ★★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Host

    ★★★

  • Gremlins: A Puppet Story

    ★★★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★½

  • The Rental

    ★★½

  • The Lovebirds

    ★★

  • The Wrong Missy

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • Anything for Jackson

    ★★★★

  • Sisters with Transistors

    ★★★½

  • My Octopus Teacher

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★★

  • Emma.

    ★★★★

  • Nine Days

    ★★★★

  • The Father

    ★★★★

  • Feels Good Man

    ★★★★

  • Horse Girl

    ★★½

  • The Nest

    ★★★★

  • Minari

    ★★★★★

  • Palm Springs

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Shirley

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • Relic

    ★★★★

  • Zola

    ★★★★

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Bad Hair

    ★★★½

  • Miss Americana

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Cats

  • Bombshell

    ★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • Black Christmas

    ★★★

  • 1917

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★½