ϵ( 'Θ' )϶ has logged 504 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Vicky Cristina Barcelona

Vicky Cristina Barcelona

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Sweet and Lowdown

Sweet and Lowdown

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Color Me Barbra

Color Me Barbra

1966
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

Diary of a Wimpy Kid: Rodrick Rules

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Company

Company

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Soul

Soul

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
27
Moonstruck

Moonstruck

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Inglourious Basterds

Inglourious Basterds

2009
×
★★★★
Edit this entry  
25
Cleopatra

Cleopatra

×
Read the review Edit this entry  
24
How the Grinch Stole Christmas

How the Grinch Stole Christmas

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
Chicken Run

Chicken Run

2000
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
She Loves Me

She Loves Me

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Let Them All Talk

Let Them All Talk

2020
×
Read the review Edit this entry  
18
Ma Rainey's Black Bottom

Ma Rainey's Black Bottom

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Tootsie

Tootsie

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
An Unremarkable Christmas

An Unremarkable Christmas

2020
×
★★★
Edit this entry  
17
Diana: In Her Own Words

Diana: In Her Own Words

2017
×
★★★★
Edit this entry  
16
Billy Elliot: The Musical Live

Billy Elliot: The Musical Live

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Be My Cat: A Film for Anne

Be My Cat: A Film for Anne

2015
×
Read the review Edit this entry  
14
Ishtar

Ishtar

1987
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Waitress

Waitress

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Carousel

Carousel

1956
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Lenny

Lenny

1974
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Elephant Man

The Elephant Man

1980
×
★★★
Edit this entry  
11
Cruel Intentions

Cruel Intentions

1999
×
★★½
Edit this entry  
11
Deerskin

Deerskin

2019
×
Edit this entry  
11
The Prom

The Prom

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
11
Golden Balls

Golden Balls

1993
×
★★
Edit this entry  
11
Maria Full of Grace

Maria Full of Grace

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Brüno

Brüno

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Romy and Michele's High School Reunion

Romy and Michele's High School Reunion

1997
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
07
Beau

Beau

2011
×
Read the review Edit this entry  
07
They Shoot Horses, Don't They?

They Shoot Horses, Don't They?

1969
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Euphoria: Trouble Don't Last Always

Euphoria: Trouble Don't Last Always

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Bad Education

Bad Education

2004
×
★★
Read the review Edit this entry  
04
Mank

Mank

2020
×
Read the review Edit this entry  
04
The Exterminating Angel

The Exterminating Angel

1962
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Talk Radio

Talk Radio

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
Spree

Spree

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Red

Red

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Recount

Recount

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
02
Frog and Toad Are Friends

Frog and Toad Are Friends

1985
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blue Jasmine

Blue Jasmine

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hannah and Her Sisters

Hannah and Her Sisters

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Under the Skin

Under the Skin

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry