Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Jungle Cruise

Jungle Cruise

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Interpreter

The Interpreter

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
27 Dresses

27 Dresses

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Marley & Me

Marley & Me

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hemingway & Gellhorn

Hemingway & Gellhorn

2012
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

Fur: An Imaginary Portrait of Diane Arbus

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Secret in Their Eyes

Secret in Their Eyes

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Hemingway & Gellhorn

Hemingway & Gellhorn

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Legally Blonde

Legally Blonde

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Barbie: Princess Charm School

Barbie: Princess Charm School

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Australia

Australia

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Princess Protection Program

Princess Protection Program

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Annie

Annie

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Wild Child

Wild Child

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Mr. & Mrs. Smith

Mr. & Mrs. Smith

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
The Princess Diaries

The Princess Diaries

2001
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Heights

In the Heights

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Those Who Wish Me Dead

Those Who Wish Me Dead

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
By the Sea

By the Sea

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Proposal

The Proposal

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Wanted

Wanted

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Election

Election

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Friends: The Reunion

Friends: The Reunion

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Woman in the Window

The Woman in the Window

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
07
Maleficent

Maleficent

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
Beauty and the Beast

Beauty and the Beast

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Paperboy

The Paperboy

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Maleficent: Mistress of Evil

Maleficent: Mistress of Evil

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Human Stain

The Human Stain

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Invasion

The Invasion

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Girl, Interrupted

Girl, Interrupted

1999
×
★★★
Edit this entry  
21
Before I Go to Sleep

Before I Go to Sleep

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
To Die For

To Die For

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Bounty Hunter

The Bounty Hunter

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Nine

Nine

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Mean Girls

Mean Girls

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Neighbors 2: Sorority Rising

Neighbors 2: Sorority Rising

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Eyes Wide Shut

Eyes Wide Shut

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Bewitched

Bewitched

2005
×
★★★★
Edit this entry