• Malcolm & Marie

    ½

  • Let Them All Talk

  • Mank

  • Lovers Rock

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★★★

  • Phantom Thread

  • Blade Runner 2049

    ★½

  • Roman J. Israel, Esq.

    ★★★

  • The Rape of Recy Taylor

  • mother!

    ★★★

  • Lady Bird

  • Zama

  • First Reformed

    ★★★★

  • Thelma

  • Logan Lucky

    ★½

  • Mrs. Hyde

  • Dunkirk

  • Girls Trip

  • Loveless

    ★½

  • Based on a True Story

  • I Am Not a Witch

  • Good Time

  • The Beguiled

  • Montparnasse Bienvenüe

  • Happy End

    ½

  • The Day After

    ★★★★★

  • Godard Mon Amour

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

  • Jeannette: The Childhood of Joan of Arc

  • BPM (Beats per Minute)

  • Lover for a Day

    ★★½

  • Okja

  • Faces Places

  • Let the Sunshine In

  • On the Beach at Night Alone

  • Sylvio

  • Baby Driver

  • Song to Song

    ★★★★

  • Marjorie Prime

    ★★★

  • Call Me by Your Name

  • Golden Exits

  • A Ghost Story

  • It Happened in L.A.

  • Ingrid Goes West

  • Common Carrier

    ★★★★

  • Silence

    ★★★★

  • Rules Don't Apply

  • The Lost City of Z

    ★★

  • Bridget Jones's Baby

  • I Called Him Morgan

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★★

  • Sully

    ★★★★½

  • Nocturama

    ★★★★

  • La La Land

    ★★

  • The Dreamed Path

    ★★★★

  • Pete's Dragon

  • Elle

    ★★★★

  • Personal Shopper

    ★★★★

  • Aquarius

    ★★

  • The Nice Guys

    ★★

  • Toni Erdmann

    ★★½

  • Florence Foster Jenkins

  • Little Sister

  • The Love Witch

    ★★★★½

  • Cameraperson

    ★★★½

  • Joshy

  • Love & Friendship

    ★★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★½

  • Dirty Grandpa

    ★★★

  • A Bigger Splash

  • No Home Movie

    ★★★★½

  • The Lobster

    ★½