• Bo Burnham: Inside

  • Cruella

    ★★★

  • Save Ralph

  • Bad Trip

    ★★★½

  • Coming 2 America

    ★★★

  • Pilots

  • The Little Things

    ★★★★

  • Long Toast

  • Puparia

  • Happiest Season

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★

  • After We Collided

    ★★

  • Don't Listen

    ★★

  • Coming Out

  • You Should Have Left

  • If Anything Happens I Love You

  • Little Con Lili

  • Shiva Baby

    ★★★★

  • M.O.M. Mothers of Monsters

    ★½

  • 365 Days

    ★½

  • A Fall from Grace

  • Sweet Dreams

    ½

  • Klaus

    ★★★★

  • Maleficent: Mistress of Evil

  • The Dishwasher

  • In the Tall Grass

    ★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Platform

    ★★★

  • The Assistant

    ★★★★½

  • Dog Gone Trouble

    ★★★

  • Airplane Mode

    ★★

  • Vivarium

    ★★★★

  • Child's Play

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • Deadcon

    ★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Aladdin

    ★★★★

  • The Last Summer

    ★★★

  • After

    ★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★

  • Girl on the Third Floor

    ★★★

  • The Coin

  • Treehouse

  • Down

  • Greener Grass

    ★★★★½

  • The Farewell

    ★★★★★

  • New Year, New You

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Instant Family

    ★★★

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Nothing to Hide

  • Malevolent

    ½

  • The Perfection

    ★★★½

  • The Hate U Give

    ★★★★

  • Giant Little Ones

    ★★★★

  • Flavors of Youth

    ★★★★

  • Three Instagram Models Have a Picnic

  • The Letter

  • The House That Jack Built

    ★★★★

  • Climax

    ★★★★★

  • The Kissing Booth

    ★★½

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★

  • Dude

    ★★

  • All the Creatures Were Stirring

    ★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★★★

  • The Open House

  • The Kindergarten Teacher