Milez has logged 57 entries for films during June 2017.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Baby Driver

Baby Driver

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Invisible Dad

Invisible Dad

1998
×
Read the review Edit this entry  
30
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Sense8: Happy F*cking New Year

Sense8: Happy F*cking New Year

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
memory, loss

memory, loss

2017
×
Edit this entry  
29
Road to Nowhere

Road to Nowhere

2017
×
Edit this entry  
29
Rey

Rey

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
29
Okja

Okja

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Barbie of Swan Lake

Barbie of Swan Lake

2003
×
Read the review Edit this entry  
28
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
The Room

The Room

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Inherent Vice

Inherent Vice

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunrise: A Song of Two Humans

Sunrise: A Song of Two Humans

1927
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
To Live and Die in L.A.

To Live and Die in L.A.

1985
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Evil Dead II

Evil Dead II

1987
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
25
Raees

Raees

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
After the Storm

After the Storm

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Crazy, Stupid, Love.

Crazy, Stupid, Love.

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Home

Home

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Manhunter

Manhunter

1986
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Song to Song

Song to Song

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Blue Is the Warmest Color

Blue Is the Warmest Color

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Moonlight

Moonlight

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Sister of Mine

Sister of Mine

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Butterfly Kisses

Butterfly Kisses

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Lover for a Day

Lover for a Day

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Easy A

Easy A

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Clean Colored Wire

Clean Colored Wire

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Naked

Naked

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Southpaw

Southpaw

2015
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
DeKalb Elementary

DeKalb Elementary

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Notes on a Scandal

Notes on a Scandal

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Heat

Heat

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Daddy's Home

Daddy's Home

2015
×
Read the review Edit this entry  
08
The Blackcoat's Daughter

The Blackcoat's Daughter

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Junior

Junior

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Speed Racer

Speed Racer

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Suicide Service

Suicide Service

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
For Juni

For Juni

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Fire

Free Fire

2016
×
Read the review Edit this entry  
06
The Long Day Closes

The Long Day Closes

1992
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Charade

Charade

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Cream

Cream

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La Haine

La Haine

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Elle Fanning's Fan Fantasy

Elle Fanning's Fan Fantasy

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry