Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Throw Down

Throw Down

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Pushpa: The Rise - Part 1

Pushpa: The Rise - Part 1

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

2022
×
Edit this entry  
06
Shimmer Lake

Shimmer Lake

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Summer Hours

Summer Hours

2008
×
★★★★
Edit this entry  
05
Clean

Clean

2004
×
★★★★
Edit this entry  
05
Her Love Boils Bathwater

Her Love Boils Bathwater

2016
×
★★★★
Edit this entry  
04
Dasharatham

Dasharatham

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
31
I'm Your Man

I'm Your Man

2021
×
★★★★
Edit this entry  
30
The Medium

The Medium

2021
×
★★★★
Edit this entry  
29
C.R.A.Z.Y.

C.R.A.Z.Y.

2005
×
★★★★
Edit this entry  
29
Red Rocket

Red Rocket

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Real Love

Real Love

2018
×
★★★★
Edit this entry  
27
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★
Edit this entry  
26
'83

'83

2021
×
Edit this entry  
25
Irma Vep

Irma Vep

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Novice

The Novice

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Hawkeye

Hawkeye

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Matrix Revolutions

The Matrix Revolutions

2003
×
★★★½
Edit this entry  
21
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★★
Edit this entry  
20
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Wheel of Fortune and Fantasy

Wheel of Fortune and Fantasy

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★★
Edit this entry  
16
The King's Man

The King's Man

2021
×
★★½
Edit this entry  
15
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
15
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
14
Ichi the Killer

Ichi the Killer

2001
×
★★★½
Edit this entry  
13
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
10
Jai Bhim

Jai Bhim

2021
×
★★★★
Edit this entry  
08
West Side Story

West Side Story

2021
×
★★
Edit this entry  
06
Silent Night

Silent Night

2021
×
★★★½
Edit this entry  
05
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
04
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Jackie

Jackie

2016
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
02
The Last Duel

The Last Duel

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Edit this entry  
29
Sardar Udham

Sardar Udham

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Benedetta

Benedetta

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Red Notice

Red Notice

2021
×
Edit this entry  
20
Touch of Evil

Touch of Evil

1958
×
★★★
Edit this entry  
20
Psych 3: This Is Gus

Psych 3: This Is Gus

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Morning Glory

Morning Glory

2010
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
All Too Well: The Short Film

All Too Well: The Short Film

2021
×
Edit this entry  
08
Sooryavanshi

Sooryavanshi

2021
×
Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★★
Edit this entry