milena has logged 23 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Midnight Mass

Midnight Mass

2021
×
★★★★
Edit this entry  
27
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
The Stepford Wives

The Stepford Wives

1975
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
Read the review Edit this entry  
24
The Boy Who Killed My Parents

The Boy Who Killed My Parents

2021
×
Edit this entry  
24
The Girl Who Killed Her Parents

The Girl Who Killed Her Parents

2021
×
Edit this entry  
19
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
Edit this entry  
18
Old

Old

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★
Edit this entry  
16
Candyman

Candyman

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Vampires vs. the Bronx

Vampires vs. the Bronx

2020
×
★★★½
Edit this entry  
12
As Above, So Below

As Above, So Below

2014
×
★★★
Edit this entry  
11
Clerks

Clerks

1994
×
★★★★★
Edit this entry  
11
[REC]

[REC]

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
The 400 Blows

The 400 Blows

1959
×
★★★★
Edit this entry  
10
Flashdance

Flashdance

1983
×
★★★½
Edit this entry  
10
Lovesong

Lovesong

2016
×
★★★★
Edit this entry  
07
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★
Edit this entry  
05
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★½
Edit this entry  
04
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★½
Edit this entry