Sara Clements has logged 44 entries for films during April 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
29
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hollywood

Hollywood

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Imagine Me & You

Imagine Me & You

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Blood Quantum

Blood Quantum

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
25
Extraction

Extraction

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
The Fits

The Fits

2015
×
★★★½
Edit this entry  
22
To the Stars

To the Stars

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mikey and Nicky

Mikey and Nicky

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Haunted House

The Haunted House

1921
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Willoughbys

The Willoughbys

2020
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
18
Misbehaviour

Misbehaviour

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Deep Red

Deep Red

1975
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Selah and the Spades

Selah and the Spades

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Endings, Beginnings

Endings, Beginnings

2019
×
★★
Read prior review Edit this entry  
15
Tigertail

Tigertail

2020
×
★★★½
Edit this entry  
14
Summertime

Summertime

1955
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
1917

1917

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
12
National Treasure: Book of Secrets

National Treasure: Book of Secrets

2007
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
10
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
08
True History of the Kelly Gang

True History of the Kelly Gang

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
06
Underwater

Underwater

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Chi-Raq

Chi-Raq

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Aftermath

The Aftermath

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
The Slug Finger

The Slug Finger

2020
×
★★½
Edit this entry  
02
Solipsism

Solipsism

2019
×
★★
Edit this entry  
02
A Devil in The Pocket

A Devil in The Pocket

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Symbiosis

Symbiosis

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
I'm Happy, I Promise

I'm Happy, I Promise

2019
×
★★½
Edit this entry  
02
Dirty

Dirty

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Coldsore

Coldsore

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
Broken Bird

Broken Bird

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
02
Waffle

Waffle

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Basic

Basic

2020
×
★★★
Edit this entry  
02
Single

Single

2020
×
★★★★
Edit this entry  
01
Fried Green Tomatoes

Fried Green Tomatoes

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Game Night

Game Night

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry