Mikey has logged 17 entries for films during January 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
31
The Hunger Games

The Hunger Games

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Take This Waltz

Take This Waltz

2011
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Odd Couple

The Odd Couple

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
The Living End

The Living End

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Trouble Every Day

Trouble Every Day

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
No Fear, No Die

No Fear, No Die

1990
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Chocolat

Chocolat

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
My Blueberry Nights

My Blueberry Nights

2007
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Mahjong

Mahjong

1996
×
Read the review Edit this entry  
11
Magic Mike XXL

Magic Mike XXL

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
35 Shots of Rum

35 Shots of Rum

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Lord of the Rings

The Lord of the Rings

1978
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry