Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
10
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Heathers

Heathers

1989
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
Under the Silver Lake

Under the Silver Lake

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Gone Girl

Gone Girl

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Cheerleader

Cheerleader

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Starship Troopers

Starship Troopers

1997
×
Read prior review Edit this entry  
04
Total Recall

Total Recall

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Suture

Suture

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Hollow Man

Hollow Man

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Broadcast News

Broadcast News

1987
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
After Hours

After Hours

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
10 Cloverfield Lane

10 Cloverfield Lane

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
A Serious Man

A Serious Man

2009
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Black Swan

Black Swan

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
True Lies

True Lies

1994
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Beast

Beast

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Candyman

Candyman

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
The Fugitive

The Fugitive

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Panic Room

Panic Room

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Thoroughbreds

Thoroughbreds

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
A Cure for Wellness

A Cure for Wellness

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Good Time

Good Time

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry