Mikel_K_S has logged 198 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
29
Manchester by the Sea

Manchester by the Sea

2016
×
★★★★
Edit this entry  
28
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Hummingbird

Hummingbird

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Pig

Pig

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Safe

Safe

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Humans

The Humans

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Freaky

Freaky

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Social Network

The Social Network

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ghostbusters: Afterlife

Ghostbusters: Afterlife

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
The Harder They Fall

The Harder They Fall

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
30 Days of Night

30 Days of Night

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
12
The Crimson Rivers

The Crimson Rivers

2000
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
The North Water

The North Water

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
The Departed

The Departed

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Dead Zone

The Dead Zone

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Argo

Argo

2012
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Child's Play

Child's Play

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scream

Scream

1996
×
★★½
Read the review Edit this entry  
28
Local Hero

Local Hero

1983
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Another Round

Another Round

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Brightburn

Brightburn

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Fog

The Fog

1980
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Gift

The Gift

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Silent Running

Silent Running

1972
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Out of Blue

Out of Blue

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Jackie Brown

Jackie Brown

1997
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Addams Family

The Addams Family

1991
×
★★½
Read the review Edit this entry  
14
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Looper

Looper

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Mulholland Falls

Mulholland Falls

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Memoria

Memoria

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Blood Father

Blood Father

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Spellbound

Spellbound

1945
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Barfly

Barfly

1987
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sea of Love

Sea of Love

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Threads

Threads

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Tremors

Tremors

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
18
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Eight Legged Freaks

Eight Legged Freaks

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Dune

Dune

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry