• Scream

    ★★★½

  • Don't Look Up

    ★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★½

  • The Harder They Fall

    ★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Humans

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Old Henry

    ★★★★★

  • Reflection

    ★★★★½

  • The Falls

    ★★★★½

  • The Inner Cage

    ★★★½

  • Mona Lisa and the Blood Moon

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★½

  • Sundown

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Becoming Led Zeppelin

    ★★★½

  • The Card Counter

    ★★★

  • Land of Dreams

    ★★

  • The Power of the Dog

    ★½

  • Parallel Mothers

    ★½

  • The Green Knight

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Pig

    ★★½

  • Memoria

    ★★★

  • The North Water

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★½

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Wrath of Man

    ★★

  • Mare of Easttown

    ★★★★½

  • Nobody

    ★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • In the Earth

    ★★★½

  • The Little Things

    ★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Undoing

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Freaky

    ★★½

  • Joe Bell

    ★★½

  • Another Round

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Biography: The Nine Lives of Ozzy Osbourne

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • Peninsula

    ★★

  • 8:46

    ★★★★

  • The Last Dance

    ★★★½

  • Shiva Baby

    ★★½

  • The Hunt

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • His House

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★½

  • The Outsider

    ★★½

  • Underwater

    ★★½

  • The Gentlemen

    ★★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • The Fall

  • The Irishman

    ★★★★½

  • Saint Maud

    ★★★★½

  • Bad Education

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★