• Problem Child 2

    ★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • The Major and the Minor

    ★★★½

  • Pleasure

    ★★★½

  • Time and Tide

    ★★★★

  • The Eight Hundred

    ★★★½

  • St. Trinian's

    ★★★

  • An Autumn Tale

    ★★★★

  • Charlie's Angels

    ★★★

  • Chicken Run

    ★★★★½

  • Kung Fu Hustle

    ★★★★

  • The Pirates

    ★★★½

  • HYDRA

    ★★

  • A Writer's Odyssey

    ★★★

  • C'mon C'mon

    ★★★★

  • Red Rocket

    ★★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½