Michael has logged 29 entries for films during July 2014.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Harry Potter and the Half-Blood Prince

Harry Potter and the Half-Blood Prince

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
31
Guardians of the Galaxy

Guardians of the Galaxy

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Harry Potter and the Order of the Phoenix

Harry Potter and the Order of the Phoenix

2007
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Hercules

Hercules

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
29
Harry Potter and the Goblet of Fire

Harry Potter and the Goblet of Fire

2005
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Harry Potter and the Chamber of Secrets

Harry Potter and the Chamber of Secrets

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Harry Potter and the Philosopher's Stone

Harry Potter and the Philosopher's Stone

2001
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Dawn of the Planet of the Apes

Dawn of the Planet of the Apes

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
16
The Babymakers

The Babymakers

2012
×
★½
Edit this entry  
14
The Sweetest Thing

The Sweetest Thing

2002
×
★½
Edit this entry  
12
Veronica Mars

Veronica Mars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
12
Boyhood

Boyhood

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Sabotage

Sabotage

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Life Itself

Life Itself

2014
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Double

The Double

2013
×
★★★★
Edit this entry  
09
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★½
Edit this entry  
07
Penelope

Penelope

2006
×
★★★½
Edit this entry  
07
Mr. Deeds

Mr. Deeds

2002
×
★★
Edit this entry  
06
Yes Man

Yes Man

2008
×
★★★½
Edit this entry  
06
One for the Money

One for the Money

2012
×
★½
Edit this entry  
06
There's Something About Mary

There's Something About Mary

1998
×
★★★★
Edit this entry  
05
My Sassy Girl

My Sassy Girl

2008
×
★★★
Edit this entry  
04
She's Out of My League

She's Out of My League

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Wristcutters: A Love Story

Wristcutters: A Love Story

2006
×
★★★★
Edit this entry  
04
Confessions of a Shopaholic

Confessions of a Shopaholic

2009
×
★★½
Edit this entry  
03
Definitely, Maybe

Definitely, Maybe

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Chef

Chef

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
Never Been Kissed

Never Been Kissed

1999
×
★★★
Edit this entry