• Sombra

  • Lua em Câncer

    ★★★½

  • Ponte Aérea

    ★★★

  • Francesca da Rimini

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • 2220

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

  • Shashin no Ma

  • On the Rocks

    ★★

  • Another Round

    ★★★

  • Nomadland

    ★★

  • Tenet

    ½

  • Exposed Fracture, Pt. I

    ★★★★

  • Two War Images

    ★★★

  • Vermouth

  • Lifeforce

  • Fantasmas

  • Missão Perséfone

  • Capone

    ★★

  • Guardião dos Caminhos

    ★★★★

  • The Father

    ★★★

  • Corman's Eyedrops Got Me Too Crazy

    ★★★★½

  • Minari

    ★★½

  • Promising Young Woman

    ½

  • O que restou

    ★★★

  • Dolittle

    ½

  • My Mom is a Character 3

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★

  • The Irishman: In Conversation

  • Dark Waters

    ★★

  • Richard Jewell

    ★★★★

  • Contemporary Cinema

  • MUBI Ident

  • Gemini Man

    ★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Color Out of Space

    ★½

  • Knives Out

    ★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★

  • Hustlers

    ★★

  • Babenco: Tell Me When I Die

    ★★★½

  • Joker

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Ad Astra

    ★★★★

  • Where'd You Go, Bernadette

    ★★★

  • The Art of Racing in the Rain

  • A Rainy Day in New York

  • So The Ghosts Won't Follow Me

    ★★★★

  • The Traitor

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★½

  • Rocketman

    ★★½

  • Bacurau

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Yesterday

    ½

  • Vila Conde

  • O Imortal

    ★★★★½

  • Us

  • Pain and Glory

    ★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • The Edge of Democracy

    ★★

  • Rest in Peace — Clown: Gone Forever

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Clementina

  • Bohemian Rhapsody

  • Rend Your Heart

    ★★½

  • Green Book

    ★★★

  • Maya

    ★★★

  • The Old Man & the Gun

    ★★

  • A Star Is Born

    ★★★½