• Zero Dark Thirty

    ★★★★★

  • Les Misérables

    ★★★

  • Django Unchained

    ★★★½

  • Rise of the Guardians

  • Life of Pi

    ★★★

  • Lincoln

    ★★★★½

  • Wreck-It Ralph

    ★★★★★

  • Skyfall

    ★★★★★

  • Argo

    ★★★

  • Looper

    ★★★½

  • Silver Linings Playbook

    ★★★★

  • The Master

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

    ★★

  • Beasts of the Southern Wild

    ★★★★★

  • Magic Mike

    ★★★★½

  • Brave

    ★★★★

  • Prometheus

    ★★

  • Amour

    ★★★★★

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★½

  • The Avengers

    ★★★½

  • 21 Jump Street

    ★★★

  • The Hunger Games

    ★★★

  • The Cabin in the Woods

    ★★★★

  • Haywire

    ★★