• Malignant

    ★★★

  • Clickbait

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Woodstock 99: Peace, Love, and Rage

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★½

  • Till Death

    ★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • Awake

    ★★

  • Things Heard & Seen

    ★★★½

  • Stowaway

    ★★★★

  • Chernobyl 1986

    ★★★

  • Exterminate All the Brutes

    ★★★★★

  • Q: Into the Storm

    ★★★★

  • Moxie

    ★★★½

  • We Children from Bahnhof Zoo

    ★★½

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★★

  • Bliss

    ★★★

  • In the Earth

    ★★★★

  • Locked Down

    ★★★

  • O liečivej vode

    ★★

  • O vánoční hvězdě

    ★★½

  • Christmas Crossfire

    ★★★

  • Over Christmas

    ★★★

  • Alien Xmas

    ★★★★

  • The Christmas Chronicles: Part Two

    ★★

  • Happiest Season

    ★★★½

  • The Craft: Legacy

    ★★★½

  • Holidate

    ★★½

  • Beartown

    ★★★½

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Run

    ★★★

  • Fatman

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • Estonia - A Find That Changes Everything

    ★★★½

  • Console Wars

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Kiss the Ground

    ★★★★

  • Crock of Gold: A Few Rounds With Shane MacGowan

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Ammonite

    ★★½

  • Shadow Country

    ★★★★

  • I Am Greta

    ★★★★

  • The Binge

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • An American Pickle

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★½

  • Host

    ★★★★

  • Greenland

    ★★

  • Peninsula

    ★★★

  • Japan Sinks: 2020

    ★★★★

  • Eurovision Song Contest: The Story of Fire Saga

    ★★★

  • #Alive

    ★★★

  • The Rental

    ★★★

  • Dating Amber

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • Normal People

    ★★★★★

  • Sputnik

    ★★★½

  • Boys from County Hell

    ★★★½

  • Nobody Sleeps in the Woods Tonight

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★½

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • Devs

    ★★★★½

  • Charlatan

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½