miadoucette has logged 36 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Muppet Christmas Carol

The Muppet Christmas Carol

1992
×
Edit this entry  
15
The Queen's Gambit

The Queen's Gambit

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Halloween

Halloween

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Normal People

Normal People

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Chemical Hearts

Chemical Hearts

2020
×
Read the review Edit this entry  
15
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
A Streetcar Named Desire

A Streetcar Named Desire

1951
×
Read the review Edit this entry  
15
Pride & Prejudice

Pride & Prejudice

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Miss Stevens

Miss Stevens

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Kissing Booth 2

The Kissing Booth 2

2020
×
½
Read the review Edit this entry  
31
The Birdcage

The Birdcage

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Wolf of Wall Street

The Wolf of Wall Street

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Enchanted

Enchanted

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Matilda

Matilda

1996
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
After

After

2019
×
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: New in Town

John Mulaney: New in Town

2012
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
John Mulaney: The Comeback Kid

John Mulaney: The Comeback Kid

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Harry Styles: Behind the Album

Harry Styles: Behind the Album

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
One Direction: This Is Us

One Direction: This Is Us

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
High School Musical 3: Senior Year

High School Musical 3: Senior Year

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
If I Stay

If I Stay

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Set It Up

Set It Up

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
A Walk to Remember

A Walk to Remember

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Love & Other Drugs

Love & Other Drugs

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Keith

Keith

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Valentine's Day

Valentine's Day

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Keith

Keith

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Titanic

Titanic

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
La La Land

La La Land

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry