• Don't Worry, Darling

    ★★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★½

  • Come From Away

    ★★★★

  • Dear Evan Hansen

    ★★★

  • Afterlife of the Party

    ★★★

  • He's All That

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Fear Street: 1666

  • Fear Street: 1978

  • Fear Street: 1994

  • In the Heights

    ★★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Coming 2 America

    ★★★

  • The Mess You Leave Behind

  • A Teacher

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Broken Hearts Gallery

    ★★★½

  • Chemical Hearts

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Feel the Beat

    ★★★

  • The King of Staten Island

  • Hollywood

    ★★★★

  • Normal People

    ★★★★★

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★

  • 365 Days

    ½

  • Palm Springs

    ★★★★½

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Jumanji: The Next Level

  • Let It Snow

  • Frozen II

    ★★★

  • Looking for Alaska

  • Endings, Beginnings

    ★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★★

  • Knives Out

  • The King

  • It Chapter Two

  • 47 Meters Down: Uncaged

    ½

  • Toy Story 4

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★

  • Chasing Happiness

  • The Hustle

  • Yesterday

    ½

  • Someone Great

  • After

    ½

  • Five Feet Apart

    ★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Isn't It Romantic

    ★★½

  • Big Time Adolescence

    ★★★★

  • Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile

  • Escape Room

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bird Box

  • Halloween

    ★★★★

  • Beautiful Boy

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • The Spy Who Dumped Me

    ★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • Set It Up

    ★★★

  • Incredibles 2

  • Ocean's Eight

    ★★★½

  • The Kissing Booth

    ½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

  • Candy Jar

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★★