metz has logged 173 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Mass

Mass

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
22
Old

Old

2021
×
★★★
Edit this entry  
17
Murder Mystery

Murder Mystery

2019
×
★★½
Edit this entry  
14
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Tomorrow War

The Tomorrow War

2021
×
★★
Edit this entry  
02
All the Money in the World

All the Money in the World

2017
×
★★★★
Edit this entry  
26
Nail Bomber: Manhunt

Nail Bomber: Manhunt

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
P!NK: All I Know So Far

P!NK: All I Know So Far

2021
×
★★★½
Edit this entry  
26
Made You Look: A True Story About Fake Art

Made You Look: A True Story About Fake Art

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Attenborough's Life in Colour

Attenborough's Life in Colour

2021
×
★★★★
Edit this entry  
24
We Do This Once

We Do This Once

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Only the Moon Stands Still

Only the Moon Stands Still

2021
×
★★★★
Edit this entry  
20
Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

2021
×
★★★★
Edit this entry  
19
Black Holes: The Edge of All We Know

Black Holes: The Edge of All We Know

2020
×
★★★★
Edit this entry  
18
Barb and Star Go to Vista Del Mar

Barb and Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Honeyland

Honeyland

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Collective

Collective

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
06
So You Like the Neighborhood

So You Like the Neighborhood

2018
×
Edit this entry  
06
Timecrimes

Timecrimes

2007
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
★★★★★
Edit this entry  
31
A Life Less Ordinary

A Life Less Ordinary

1997
×
★★★½
Edit this entry  
30
All In: The Fight for Democracy

All In: The Fight for Democracy

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Audrey

Audrey

2020
×
★★★½
Edit this entry  
30
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Edit this entry  
28
Mangrove

Mangrove

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Coded Bias

Coded Bias

2020
×
★★★★
Edit this entry  
26
Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Rams

Rams

2015
×
★★★★
Edit this entry  
18
A Fantastic Woman

A Fantastic Woman

2017
×
★★★★
Edit this entry  
18
Dick Johnson Is Dead

Dick Johnson Is Dead

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Sunday Bloody Sunday

Sunday Bloody Sunday

1971
×
★★★★
Edit this entry  
17
Powers of Ten

Powers of Ten

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
17
Herself

Herself

2020
×
★★★★
Edit this entry  
15
The Father

The Father

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Tenet

Tenet

2020
×
★★★★
Edit this entry  
05
Downhill Racer

Downhill Racer

1969
×
★★½
Edit this entry  
04
Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

Clive Davis: The Soundtrack of Our Lives

2017
×
★★★★
Edit this entry  
03
Pitch Perfect

Pitch Perfect

2012
×
★★★★
Edit this entry  
02
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Emma.

Emma.

2020
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Personal History of David Copperfield

The Personal History of David Copperfield

2019
×
★★½
Edit this entry  
13
City Slickers

City Slickers

1991
×
★★★★
Edit this entry  
12
Cliffhanger

Cliffhanger

1993
×
★★★
Edit this entry  
28
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Lethal Weapon

Lethal Weapon

1987
×
★★★½
Edit this entry  
20
Scenes from a Marriage

Scenes from a Marriage

1974
×
★★★★½
Edit this entry  
20
Recovery

Recovery

2021
×
★★★★
Edit this entry