• Free Guy

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Old

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★

  • We Do This Once

    ★★★★

  • Only the Moon Stands Still

    ★★★★

  • No Man of God

    ★★★★

  • The Beta Test

    ★★★★★

  • Breaking Boundaries: The Science of Our Planet

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Nail Bomber: Manhunt

    ★★★★

  • P!NK: All I Know So Far

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★★½

  • 22 vs. Earth

    ★★★★

  • The Box

    ★★★★

  • Stuffed

    ★★★★

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★★★

  • Stop and Go

    ★★★★

  • The Other Morgan

    ★★★★½

  • Puss

    ★★★½

  • Sisters

    ★★★½

  • Attenborough's Life in Colour

    ★★★★

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★½

  • Bliss

    ★★★½

  • Amy Tan: Unintended Memoir

    ★★★★

  • A Glitch in the Matrix

    ★★★★

  • Mass

    ★★★★½

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • Dr. Bird's Advice for Sad Poets

    ★★★½

  • Crack: Cocaine, Corruption & Conspiracy

    ★★★★

  • Creating The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Pretend It's a City

    ★★★★

  • The Minimalists: Less Is Now

    ★★★★

  • Death to 2020

    ★★★★½

  • Burrow

    ★★★★

  • The Midnight Sky

    ★★★

  • The Prom

    ★★★

  • The Holiday Movies that made us

    ★★★★½

  • Audrey

    ★★★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★

  • In a Silent Way

  • Love Is Just a Death Away

    ★★★★

  • Hard Luck Love Song

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • After So Many Days

  • Shithouse

    ★★★★

  • Soul

    ★★★★½

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★★★

  • Opera

    ★★★★

  • Mangrove

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • I Care a Lot

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★★½

  • All In: The Fight for Democracy

    ★★★★½

  • Topside

    ★★★★½

  • One Night in Miami...

    ★★★★

  • Pieces of a Woman

    ★★★★½

  • Robin's Wish

    ★★★

  • The Block Island Sound

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Skin: A History of Nudity in the Movies

    ★★★½

  • Black Is King

    ★★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★½