• Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Wrong Turn

    ★★

  • Schulz Saves America

    ★★★

  • Wonder Woman 1984

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

    ★★★★★

  • The Prom

    ★★

  • Love and Monsters

    ★★

  • Soul

    ★★★★★

  • The Wolf of Snow Hollow

    ★★★

  • Spontaneous

    ★★★

  • The Boys in the Band

    ★★★

  • Supernova

    ★★★

  • The Kid Detective

    ★★★★

  • Wolfwalkers

    ★★★★

  • The New Mutants

    ★★

  • Tenet

  • Dreaming Like Louis

    ★★★

  • The Gift

    ★★★

  • Cicada

    ★★★

  • Water

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

  • Host

    ★★★

  • Summer of 85

    ★★

  • The Old Guard

    ★★★

  • Keith Haring: Street Art Boy

    ★★★★

  • The F**k-It List

  • #Alive

    ★★★

  • You Should Have Left

    ★★

  • Da 5 Bloods

  • Dating Amber

    ★★★

  • Out

    ★★★

  • Justice League Dark: Apokolips War

    ★★★

  • The Half of It

    ★★★

  • A Secret Love

    ★★★★

  • TFW No GF

    ★★★

  • Sputnik

    ★★★

  • Query

    ★★★★

  • S.A.M.

    ★★

  • Bender

    ★★★

  • Your Name Engraved Herein

    ★★★

  • The Hunt

    ★★★★

  • The Day Began Yesterday

    ★★★★★

  • Days

    ★★★★

  • The Invisible Man

    ★★★

  • The Thing About Harry

    ★★

  • Gretel & Hansel

    ★★★

  • Relic

    ★★

  • Possessor

    ★★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★

  • Black Bear

    ★★

  • Miss Juneteenth

    ★★★★

  • Young Hunter

  • Mucho Mucho Amor: The Legend of Walter Mercado

    ★★★★

  • Regret

    ★★★

  • Uncle Frank

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★

  • Little Women

    ★★★

  • FAG

    ★★

  • Dark Waters

    ★★★

  • Sole mio

    ★★★★

  • Chromophobia

    ★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • Siberia and Him

    ★★

  • Terminator: Dark Fate

    ★★★★

  • Eli

    ★★★

  • Don't Blame Jack

    ★★

  • Twilight's Kiss

    ★★★★

  • Bully. Coward. Victim. The Story of Roy Cohn

    ★★★

  • The Wave

    ★★

  • In the Shadow of the Moon

    ★★

  • In the Tall Grass

    ★★

  • Hustlers

    ★★★