• Spider-Man: No Way Home

    ½

  • Birds of Paradise

    ★★

  • Dune

  • He's All That

  • The Kissing Booth 3

  • The Green Knight

    ★★

  • The Last Letter From Your Lover

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • Luca

    ★★★★½

  • In the Heights

    ★★½

  • Finding You

    ★★★

  • Voyagers

  • Raya and the Last Dragon

    ★★½

  • Moxie

    ★★★

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★

  • Finding 'Ohana

    ★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

    ★★★★★

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Midnight at the Magnolia

  • Operation Christmas Drop

  • The Craft: Legacy

    ★★★

  • Holidate

  • The Queen's Gambit

    ★★★★★

  • Shithouse

    ★★★½

  • Clouds

    ★★★

  • Freaky

    ★★★½

  • Hubie Halloween

  • What Breaks the Ice

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • We Are Who We Are

  • The Devil All the Time

    ★½

  • Unpregnant

    ★★★★

  • The New Mutants

  • Tenet

    ★★½

  • Words on Bathroom Walls

    ★★

  • Chemical Hearts

    ★½

  • Swimming for Gold

    ★★½

  • Work It

    ★½

  • The Stunt Double

  • Summerland

    ★★★★

  • The Kissing Booth 2

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Under the Riccione Sun

    ★★

  • Athlete A

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★½

  • Valley Girl

    ½

  • The Half of It

    ★★

  • Normal People

    ★★★★½

  • Happiness Continues

  • Stargirl

    ½

  • Mulan

    ★★

  • All the Bright Places

    ★★½

  • Onward

    ★★★

  • Emma.

    ★★★½

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★

  • Snowbound for Christmas

    ★½

  • Little Women

    ★★½

  • 1917

    ★★★

  • The Kacey Musgraves Christmas Show

  • Christmas at Graceland: Home for the Holidays

    ★★

  • The Knight Before Christmas

  • Charlie's Angels

    ★★½

  • Frozen II

    ★★★½

  • Let It Snow

    ★★

  • Klaus

    ★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★★