• The Babysitter: Killer Queen

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Chernobyl

    ★★★★★

  • The Report

    ★★★★

  • Shadow

    ★★★★

  • Knife+Heart

    ★★★★

  • Long Day's Journey Into Night

    ★★★★

  • The Babysitter

    ★★★½

  • The Wild Boys

    ★★★★★

  • Better Watch Out

    ★★★

  • Macbeth

    ★★★★★

  • Queen of Earth

    ★★★★★

  • Listen Up Philip

    ★★★★

  • You and the Night

    ★★★★

  • Silver Bullets

    ★★★★

  • Himizu

    ★★★★

  • The Color Wheel

    ★★★

  • Gemini

    ★★★★★

  • New Rose Hotel

    ★★★★

  • The Daytrippers

    ★★★★★

  • Matewan

    ★★★★★

  • Querelle

    ★★★★★

  • Possession

    ★★★★★

  • The Shout

    ★★★★

  • Ugly, Dirty and Bad

    ★★★★

  • Stay Hungry

    ★★★★

  • Arabian Nights

    ★★★★★

  • The Last Detail

    ★★★★★

  • Accattone

    ★★★★★