Kaz has logged 102 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Tusk

Tusk

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Little Shop of Horrors

Little Shop of Horrors

1986
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Fear Street: 1978

Fear Street: 1978

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Troll

Troll

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Fear Street: 1994

Fear Street: 1994

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
The Big Lebowski

The Big Lebowski

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Stoker

Stoker

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Labyrinth

Labyrinth

1986
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Bringing Out the Dead

Bringing Out the Dead

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Memento

Memento

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Bound

Bound

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Awake

Awake

2021
×
Read the review Edit this entry  
12
Ghostbusters

Ghostbusters

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
Catacombs

Catacombs

2007
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
Read the review Edit this entry  
01
Tig

Tig

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Player

The Player

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Tremors

Tremors

1990
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
They Live

They Live

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Sunshine

Sunshine

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Army of the Dead

Army of the Dead

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Manborg

Manborg

2011
×
★★
Read the review Edit this entry  
20
Psycho Goreman

Psycho Goreman

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Black Roses

Black Roses

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Oxygen

Oxygen

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
Best in Show

Best in Show

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Mitchells vs. The Machines

The Mitchells vs. The Machines

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
A Mighty Wind

A Mighty Wind

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Hellboy II: The Golden Army

Hellboy II: The Golden Army

2008
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
How to Get Ahead in Advertising

How to Get Ahead in Advertising

1989
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
Mulholland Drive

Mulholland Drive

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Quiz Show

Quiz Show

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Society

Society

1989
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Hellboy

Hellboy

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Coherence

Coherence

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Super

Super

2010
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Final Girls

The Final Girls

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
24
Stowaway

Stowaway

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Love and Monsters

Love and Monsters

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Why Did You Kill Me?

Why Did You Kill Me?

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Sound of Metal

Sound of Metal

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Banishing

The Banishing

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Before Stonewall

Before Stonewall

1984
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Palm Springs

Palm Springs

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry