• Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Awake

  • Bo Burnham: Inside

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Oxygen

    ★★★

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★★

  • Stowaway

    ★★★

  • Why Did You Kill Me?

    ★★

  • Thunder Force

  • Moxie

    ★★½

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★★★

  • Framing Britney Spears

    ★★★

  • It's a Sin

    ★★★★★

  • WandaVision

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • The Banishing

    ★★★

  • Psycho Goreman

    ★★★½

  • Love and Monsters

    ★★★

  • Soul

  • Enola Holmes

  • I Care a Lot

    ★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Lucky

    ★★★½

  • Hamilton

  • Made You Look: A True Story About Fake Art

    ★★★

  • The Invisible Man

  • Palm Springs

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • Spree

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★

  • Frozen II

  • The Irishman

    ★★★★

  • Knives Out

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • Hustlers

  • Joker

    ★★★½

  • Uncut Gems

  • Marriage Story

  • It Chapter Two

  • The Lion King

  • Midsommar

  • Toy Story 4

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

  • The Dead Don't Die

    ★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Shazam!

  • Us

  • Booksmart

  • Captain Marvel

  • Believe Me: The Abduction of Lisa McVey

    ★½

  • Halloween

  • Suspiria

  • A Star Is Born

  • The Favourite

  • A Simple Favor

  • To All the Boys I've Loved Before

  • Crazy Rich Asians

  • BlacKkKlansman

  • Solo: A Star Wars Story

  • Avengers: Infinity War

  • Ready Player One

  • A Quiet Place

  • Feminists: What Were They Thinking?

    ★★★

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Hereditary

  • Star Wars: The Last Jedi

  • Coco