Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
17
Squid Game

Squid Game

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Guilty

The Guilty

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
Dave Chappelle: The Closer

Dave Chappelle: The Closer

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Many Saints of Newark

The Many Saints of Newark

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Our Ladies

Our Ladies

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Talented Mr. Ripley

The Talented Mr. Ripley

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Prisoners of the Ghostland

Prisoners of the Ghostland

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Candyman

Candyman

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
Dig!

Dig!

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Private Parts

Private Parts

1997
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Decline of Western Civilization Part III

The Decline of Western Civilization Part III

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
The Green Knight

The Green Knight

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

The Decline of Western Civilization Part II: The Metal Years

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Censor

Censor

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Decline of Western Civilization

The Decline of Western Civilization

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Mandy

Mandy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Short Cuts

Short Cuts

1993
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Repulsion

Repulsion

1965
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Last Temptation of Christ

The Last Temptation of Christ

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Jonestown: Terror in the Jungle

Jonestown: Terror in the Jungle

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Cradle Will Rock

Cradle Will Rock

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Possession

Possession

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Clemency

Clemency

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Monos

Monos

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Blood Red Sky

Blood Red Sky

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Gunpowder Milkshake

Gunpowder Milkshake

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
Devil in a Blue Dress

Devil in a Blue Dress

1995
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Saint Frances

Saint Frances

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Grace of My Heart

Grace of My Heart

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Never Rarely Sometimes Always

Never Rarely Sometimes Always

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Wild Zero

Wild Zero

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
White Riot

White Riot

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Freaky

Freaky

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Another Round

Another Round

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
A Quiet Place Part II

A Quiet Place Part II

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
F9

F9

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Nobody

Nobody

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Pokémon Detective Pikachu

Pokémon Detective Pikachu

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Pick It Up!: Ska in the '90s

Pick It Up!: Ska in the '90s

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Echo in the Canyon

Echo in the Canyon

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry