• Pelé

    ★★★

  • Rebecca

    ½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★½

  • Chernobyl

  • Bob Lazar: Area 51 and Flying Saucers

    ★½

  • The Ballad of Buster Scruggs

    ★★★★

  • Cold War

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★½

  • Black Panther

    ★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★

  • Coco

    ★★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • 2048: Nowhere to Run

  • mother!

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★

  • 2036: Nexus Dawn

  • Dunkirk

  • Ghost in the Shell

  • Logan

  • John Wick: Chapter 2

    ★★★

  • 78/52

    ★★★

  • Get Out

  • Fences

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Black Mirror: Nosedive

  • Hacksaw Ridge

  • Moonlight

    ★★★½

  • Nocturnal Animals

  • Arrival

  • La La Land

  • Your Name.

  • Elle

    ★★★½

  • The Red Turtle

  • Hell or High Water

    ★★★★

  • The Nice Guys

    ★★★★½

  • Toni Erdmann

  • The Handmaiden

    ★★★★½

  • Captain America: Civil War

  • Zootopia

  • Deadpool

  • Manchester by the Sea

    ★★★★

  • Captain Fantastic

    ★★★½

  • The Revenant

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Hateful Eight

    ★★★★

  • Land of Mine

    ★★★½

  • The Big Short

  • The Martian

  • Spotlight

  • Kanye West: Glastonbury 2015

  • Inside Out

  • Sicario

    ★★★★½

  • Furious 7

  • The Second Mother

  • Ex Machina

  • Dumb and Dumber To

  • American Sniper

  • Interstellar

  • John Wick

  • Nightcrawler

    ★★★★★

  • Wild

  • Birdman or (The Unexpected Virtue of Ignorance)

  • Teenage Mutant Ninja Turtles

  • Maleficent

  • Foxcatcher

  • Captain America: The Winter Soldier

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★